Haber

Lider Fatma Şahin, motorları çalınan yeni ikiliyi getirdi!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Kemal Çeber, 4 Ağustos’ta Malak Ailesi’nin Beyazlar Mahallesi’ndeki konutunun önünden çalınan ve krediyle satın alınan üç tekerlekli yeni motosikleti belediyeye getirdi. 5 yaşındaki kızları Ecrin’in motoru olmadığı için evden çıkamadığını ve evin ihtiyacını karşılaması açısından değerli olan yeni motorun geldiğini gören aile, Lider’e teşekkür etti. Şahin ve Vali Ceber, onları konutlarında ağırladı.

Motorunun çalınması nedeniyle evden çıkamayan ailenin haberinin ardından harekete geçen Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı yeni motora ek olarak, ailenin motor borcunu da valilik karşılayacak. .

ŞAHİN: AİLE, MAHALLESİ, ŞEHİR MEMNUN OLURSA MUTLUYUZ

Malak çiftinin konutlarını ziyaretinde konuşan Önder Fatma Şahin, olayları duyuran basın mensuplarına ve olayı Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesine taşıyan Fatih Çekirge’ye teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Hayır yapmak kadar hayırlara vesile olmak da önemlidir. Fatih Çekirge’deki hemşehrilerimiz, kardeşlerimiz de bizim hemşerilerimizdir. Durumu öğrenince valiliğe de bildirdim. Engelliler için bağımsız bir dairemiz vardı. .Arkadaşlarımıza durumu bildirdik.Bizim görevimiz konu ile ilgili yapılması gerekenleri bir an önce tespit etmek.Ecrin ve evin ihtiyaçlarını biz karşıladık.Aile,mahalle,şehir mutluysa biz de mutluyuz.”

DEVLET: DEVLET KİMSEYE BIRAKMAZ, ÇALMAYA GEREK YOK

Vali Kemal Ceber ise olayı öğrendiğinde çok üzüldüğünü ve Önder Şahin ile birlikte harekete geçtiklerini ifade etti. “Ailemiz hakkında basın mensupları aracılığıyla bilgi aldık. Başkan Fatma Şahin ihtiyaçları çok iyi karşıladı, diğer ihtiyaçları da ilgili organlardan karşılayacağız. Bizim için üzücü bir olay ama bu gibi sorunların giderilmesine vesile oldu. Güzel bir aile, ihtiyaçları gidereceğiz. İnşallah böyle olaylar yaşamayız. İnsan varsa biz devlet olarak varız. Devlet kimseyi araya sokmuyor, çalmaya, talan etmeye gerek yok.”dedi.

MAlak: KATKIDA BULUNAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ, MİNNETTARIZ

Ziyarette duygularını dile getiren Faruk Malak, hiçbir zaman engellilerin arkasına sığınmadığını, evinin geçimini sağlamak için çalıştığını ifade etti. “Buradan sesleniyorum hırsızlık yapmasınlar ve çalışırlarsa belki daha üst mevkilere gelip daha çok kazanırlar. İnsanların malına zarar vermeyin. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, minnettarız. Şimdi alabilirim” kızım parkasöz konusu.

kibriscikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu