Haber

Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası Düzce’de başladı

– Türkiye’nin tüm renkleri Düzce’de yarıştı

Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası başladı

Düzce’nin ev sahipliğinde düzenlenen DÜZCE – Halk Oyunları Yıldızları Türkiye Şampiyonası 700 sporcuyla başladı.

Halk Oyunları Yıldızları Türkiye Şampiyonası, Düzce Bahçeşehir SporSalonda 22 ilden 700 sporcunun yarıştığı müsabakalarda, izleyenler gösterileri büyük bir hayranlıkla izledi.

Türkiye’nin tüm renklerini Düzce’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce’nin çok sayıda organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek, “Düzce’de Halk Oyunları Yıldızları Türkiye Şampiyonasını düzenliyoruz. Kültürel mirasımızın ortaya çıktığı yerdir.22 ilden 700’ün üzerinde sporcu ve sanat grubunu ağırladığımız bu etkinlikte bine yakın bir kervanı ağırlıyoruz.Vatandaşlarımızın bu görsel şölene katılması bizleri sevindirdi.Bu bizim için bir onurdur. Düzce’de bu düzenlemeyi yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Burada dereceye giren gençlerimizin ülkemizi dünya arenasında temsil etmesini temenni ediyorum. Onlarla gurur duyacağız” dedi.

Öğrenciler, şampiyonada dereceye girebilmek için hakem heyeti önünde yaptıkları gösterilerde ter döktü. Gün boyu sürecek yarışlar sonunda dereceye giren okullara madalyaları verilecek.

şampiyonluğa; İstanbul, Antalya, Kars, Adana, Gaziantep, Mersin, Ankara, Erzurum, Konya, Trabzon, Van, Bayburt, Kastamonu, Diyarbakır, Bursa, Bingöl, Denizli, Kilis, İzmir, Tokat, Isparta ve Sivas illerinden okullar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu