Haber

Erzurum Jandarma Düzenleyen Dev Uyuşturucu Operasyonu

Jandarmadan dev uyuşturucu operasyonu

ERZURUM – Erzurum Valiliği’nden yapılan açıklamada; Oltu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda; Erzurum İl Jandarma Komutanlığı, 16 Haziran 2023 Cuma günü saat 05.30’da Erzurum ili Oltu ilçesi, Ağrı, İstanbul, Hatay ve Bursa illerinde uyuşturucu ticareti yapan ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanan/satın alan 102 kişiye eş zamanlı operasyon düzenledi. ve 99 kişi öldü. 3 kişinin yakalandığı belirtilirken, 3 kişiyi arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Güvenlik güçleri tarafından yürütülen operasyonlarda; “10 Ekim 2022’de başlayan eylemde 21 kişi tutuklandı. Bu yakalamalarda 2 adet ruhsatsız 9 mm tabanca, 126 gr. metamfetamin, 36 gr. bonzai ve çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi, 4 şüpheli tutuklandı. sevk edildikleri adli merciler tarafından.” söylendi.

16 Haziran 2023’te gerçekleştirilen operasyonla ilgili olarak, “Hedef şahısların ev ve işyerlerinde yapılan arama sonucunda 510 gram metamfetamin, -550 gram esrar, 3 adet uyarıcı hap, 1 adet hassas terazi, 1 adet ruhsatsız pompa ele geçirildi. tabanca, 1 adet havalı tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet 9 mm tabanca fişeği” ele geçirildi.

Valilik açıklaması; İlgili mevzuatın verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacı ile asayiş ve asayiş görevlerinin yerine getirilmesine azim ve kararlılıkla devam edildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu